Studio Rysunku Artystycznego Lucjan Krupa
31-523 Kraków, Kielecka 28m 4
535 555... 464więcej
Twoja lokalizacja
zmień lokalizację
- Street View
- Mapa
Opis działalności
Nasza firma jako Studio Rysunku powstała w roku 1992. Była realizacją naszych marzeń o stworzeniu miejsca, które pozwalałoby młodym ludziom, w przyjaznej i życzliwej atmosferze, uczyć się rysunku odręcznego. Gdzie mogliby poszerzać swoje zainteresowania architekturą, zweryfikować i odkrywać swoje uzdolnienia plastyczne. Rozpocząć swoją przygodę z architekturą.
Działamy nieprzerwanie od 1992 roku z bardzo dobrymi wynikami. Przez te wszystkie lata nasi uczniowie nie mieli problemu ze zdaniem egzaminu z rysunku. Nasza "poprzeczka" jest ustawiona wyżej ! W swojej pracy dokładamy wszelkich starań aby nasi adepci osiągnęli na egzaminie jak najwyższą pozycję, pozwalającą dostać się na bezpłatne studia stacjonarne.
Wiedza i umiejętności zdobyte na naszych zajęciach nie służą wyłącznie do zdania egzaminu wstępnego, ale są niezwykle przydatne podczas studiowania na Wydziale Architektury. Nasi uczniowie, w czasie swoich studiów, okazują się niejednokrotnie laureatami wielu konkursów, uczestnikami stypendiów zagranicznych i autorami najlepszych prac dyplomowych.
Stosujemy trzy podstawowe typy zajęć:
1. Rysunek z natury, wykonywany w pracowni, albo w plenerze, który obejmuje szeroką gamę tematów, od brył geometrycznych, poprzez przedmioty, postacie, architekturę historyczną i współczesną, aż po elementy naturalnego krajobrazu,takie jak ukształtowanie terenu, zieleń, woda - wtych zajęciach szczególne znaczenie posiada rozwijanie umiejętności obserwacji, która ma pogłębić znajomość świata form, procentującą potem w rysunkach z wyobrażni.
2. Rysunek z wyobrażni, wspartej przez dostarczone materiały rysunkowe w podobnym jak przy rysunku z natury zakresie tematycznym, który ma ćwiczyć umiejętność swobodnego przechodzenia od rysunku ortogonalnego do perspektywy i umiejętność budowy formy i sytuacji przestrzennej w wyobrażni ucznia.
3. Rysunek z wyobrażni o charakterze projektowym, rozwijający inwencję ucznia, który ma zbudować, bąć w konwencji uproszczonej, syntetycznej, bąć w konwencji bardziej realistycznej, projektowe koncepcje form - tutaj tematy dotyczą przede wszystkim przedmiotów i prostych zagadnień architektonicznych.
Stosowana technika rysunku ołówkowego, format B2 rysunków, oraz czterogodzinny cykl pracy wynikają z zasad obowiązujących na egzaminach wstępnych.
Wprowadzamy jednak również szkicowe rysunki na mniejszych formatach, oraz rysunki kredkami, pisakami, długopisami itp.
Szczególną pozycję w ćwiczeniach zajmuje nauka zasad konstrukcji perspektywicznej, jako podstawowego czynnika budowy przestrzennej wizji świata, połączonego z modelowaniem form światłocieniem.